Kauno rajono savivaldybės ir Akademijos seniūnijos inicijuotu projektu labiausiai džiaugiasi gyvenantieji šalia tako. Čia susitinka ir bėgiojantys, ir važinėjantys dviračiais. Nors pro draustinio teritorijoje esantį mišką ir anksčiau pavykdavo praeiti, tačiau dabar bus galima judėti ne pramintu miško, o naujai nutiestu takeliu. Informaciją apie unikalią draustinio augaliją ir augmeniją pateikia 3 stendai.
Ratu einantį maršrutą bus galima užbaigti nusileidus laiptais. Varytis dviratį galima specialiu grioveliu, tad be didelių sunkumų įmanoma pasiekti dviračių taką, jungiantį Kauno miestą ir rajoną. Viso projekto vertė – 100 tūkst. Eur. Takas nutiestas Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis.
Už laiku atliktus darbus Kauno rajono meras Valerijus Makūnas dėkojo UAB „Rėda“, už pagalbą ir bendradarbiavimą – ASU dėstytojams, Kauno marių regioniniam parkui, Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos urėdams. „Kokybiškas Pakaunės žmonių laisvalaikis labai svarbus. Tikiuosi, kad ateityje tokių krašto grožį atskleidžiančių vietų tik daugės“, - kalbėjo meras.
Naujojo tako atidaryme su dovanomis bendruomenei ir savivaldybei atvyko UAB „GB projektai“ vadovas Simonas Mykolaitis. Jis įteikė savivaldybei Varžupio gatvės šaligatvio ir jo apšvietimo techninį projektą. Jį įvykdžius, Akademijos aplinka dar pagražės.
Pirmieji pažintinį taką išbandė Akademijos Ugnės Karvelis mokiniai. Prabėgę naująja trasa jie pradėjo gimnazijos sporto šventę. Kiti renginio dalyviai galėjo pasimėgauti apžvalgine ekskursija, kurią vedė Kauno regioninio parko direkcijos vyr. biologas Giedrius Vaivilavičius, ASU Miškų ir ekologijos fakulteto prodekanė dr. Jolita Abraitienė, lektorius dr, Žydrūnas Preikša. „Jei turistai ar gyventojai priekaištaus seniūnei dėl nuvirtusio medžio ar neišretinto miško, iš karto galiu informuoti, jog šioje teritorijoje pajudinę bent vieną rąstą, galite sugriauti miško ekosistemą ar net išnaikinti retą gyvūnijos rūšį“, - įspėjo dr. Ž. Preikša.
KRS inf.