Paraiškas teikė ir finansavimą savo veiklai vykdyti jau gavo 147 jaunos inovatyvius produktus ar paslaugas vystančios įmonės. Pavyzdžiui, birželio mėnesį finansavimo sutartį pasirašiusi UAB „Aerodiagnostika“ kuria aukštos skiriamosios gebos įrangos skraidinimui skirtą vertikalaus kilimo ir tūpimo bepilotę lazerinio skenavimo platformą.
Nors iki šiol ES investicijų priemonėje „Inostartas“ vyravo technologinius ir IT srities sprendimus kuriantys dalyviai, paraiškas gali teikti ir inovatoriai, siekiantys spręsti socialinius ar gyvybės mokslų srities iššūkius Priemone jau pasinaudojo naujos kartos SARS-CoV-2 viruso prikibimą slopinančių preparatų prototipo kūrimąvykdantis VšĮ „Infekcinių ligų ir patogeninės mikrobiologijos institutas“. Naujos kartos sekoskaitos metodu paremto COVID-19 diagnostinio sprendimo laboratorijoms prototipą kuria MB „Genomika“.
Kaip pabrėžia dirbtiniu intelektu pagrįstas autonomines sistemas kosmoso pramonei kuriančios UAB „Juodosios gulbės technologijos“ vadovas Marius Klimavičius, „Inostartas“ yra greita ir efektyvi priemonė – paraišką lengva užpildyti, o įvertinimas gaunamas itin greitai.
Priemonė „Inostartas” skatina inovacijų kūrimą ne tik Lietuvos miestuose, bet ir regionuose. Šiuo metu yra paskelbti 2 kvietimai: inovatoriams, veiklą vykdantiems Vilniaus, Kauno, Klaipėdos miestuose ir rajonuose bei inovatoriams, vystantiems inovatyvias idėjas visuose kituose Lietuvos miestuose ir rajonuose.
Visus norinčius konsultuotis dėl priemonės „Inostartas“, kviečiame kreiptis į Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) specialistę Aistę Mančiakaitytę tel. (+370) 604 80715, arba el. p. aiste.manciakaityte@mita.lt.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija