XIX a. pab.–XX a. pr. LIETUVOS ŽEMĖS ŪKIO MAŠINOS IR AGREGATAI

Muziejaus ekspozicijoje – XIX a. pabaigos–XX a. pradžios Lietuvos žemės ūkio technika, buities rakandai ir darbo įrankiai. Čia eksponuojami iš įvairių Lietuvos kampelių surinkti dar prieškario metais užsieniečių ir lietuvių pagaminti varikliai, žemės ūkio technika, automobiliai, tarpukario Lietuvos kaime meistrų naudoti darbo įrankiai, namų apyvokos daiktai. Didžioji dalis technikos yra suremontuota ir gali būti naudojama. Muziejaus filiale galima išvysti ir itin retų mechanizmų – vinių kalimo mašiną, didžiąją kuliamąją, moglius, kalvio naudotą amfibiją ir kt.

Edukacija pradedama demonstruojant medinius kastuvą ir noragą, vėliau apžiūrimos akėčios, drapokai ir kt. technika. Dalyviai visus juos gali liesti, susipažinti detaliai su konstrukcijomis.

Edukacijos metu taip pat pristatomas arklių sukamasis maniežas, skiedrų gamybos mašina, susipažįstama su įvairaus dydžio kuliamosiomis (kombainais) mašinomis, kitais su grūdu apdirbimu susijusiais agregatais.

Kita stotelė – varikliai. Kolekcija gausi 1915–1950 metais pagamintų variklių įvairove. Edukatorius pristato vokiečių, austrų, rusų, anglų pagamintus variklius, supažindina su jų veikimo principais, degimo sistema.

Svarbią vietą muziejaus ekspozicijoje užima 1910 metais pagaminta garo mašina, kuri laikoma unikalia, nes buvo kūrenama anglimis.

Dar viena stotelė – žemės ūkio traktoriai. Kolekcijoje 1920–1960 metų traktoriai. Jų čia yra 10. Dalyvių dėmesį traukia Lanz-buldoy vokiečių 1929 metų, „Universal“ rusų 1940 metų gamybos traktoriai. Edukacijos dalyviai kviečiami prie šio traktoriaus nusifotografuoti.

Edukacijos pabaigoje dalis technikos užvedama.

Edukacija vyksta Tradicinių amatų centro patalpose, užsiregistravus iš anksto telefonu 8 656 13675.
Edukacinės veiklos trukmė iki 2 valandų.

 




Atsisiųsti maršrutą

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!