GRAFO TIŠKEVIČIAUS DIRBTUVĖS – ŽAISMINGA CIANOTIPIJA

Visai šeimai skirtos edukacijos dalyviai susipažins su grafo Benedikto Henriko Tiškevičiaus fotografijomis ir pasitelkę cianotipijos techniką bei gamtinę medžiagą gali sukurti unikalius kūrinius. 1842 metais išrastas cianotipinis spausdinimas – nesudėtingas bei atviras kūrybiniams sprendimams fotografinio atvaizdo išgavimo procesas, mėgiamas ir vaikų, ir suaugusių.

Iš Lietuvos kilęs, didžiąją gyvenimo dalį praleidęs Prancūzijoje, bet nuolat į savo vasaros rezidenciją Raudondvaryje grįždavęs grafas Benediktas Henrikas Tiškevičius (1852–1935) kelis dešimtmečius rimtai užsiiminėjo fotografija. Jis buvo Prancūzijos fotografijos draugijos ir Paryžiaus fotoklubo narys, piktorialinės fotografijos meistras, aktyviai dalyvavo Europos fotografų judėjime.

Ilgai manyta, kad grafo nuotraukų negatyvai ir atspaudai prarasti per gaisrą, apie jo kūrybą buvo sprendžiama iš negausių originalų ir publikacijų spaudoje, skelbtų jam gyvam esant. Galbūt todėl B. H. Tiškevičius, kaip fotografas, beveik visą XX a. Europoje buvo mažai žinomas ir prisimintas tik amžiaus pabaigoje radus išlikusių nuotraukų.

Kauno rajono muziejus tapo daugiausiai Benedikto Henriko Tiškevičiaus fotografijų turintis muziejus pasaulyje. Edukacijos teorinės dalies metu dirbtuvų dalyviams suteikiama galimybė pamatyti fonduose saugomas nuotraukas. Edukacijos dalyviai supažindinami su itin glausta fotografijos istorija, sužino, kas yra „gyvieji paveikslai“, cianotipija, išgirsta apie tyrinėti pasaulį įkvepiančius grafo Benedikto Tiškevičiaus pomėgius. Praktinės dalies metu edukacijos dalyviai kuria savo meno kūrinius su grafo užfiksuotais vaizdais.

Tai nauja Kauno rajono muziejaus edukacinė veikla, skirta visai šeimai ir puikiai tinkama moksleivių grupėms.

Registracija iš anksto telefonu 8 612 53 314, el. paštu krmuziejus@gmail.com arba kulturospasas.emokykla.lt
Edukacinės veiklos trukmė – 1 val.
Kaina asmeniui 3,00 €.




Atsisiųsti maršrutą

Atsiliepimų dar nėra. Būkite pirmas!