2022 m. birželio 7 ir 8 dienomis Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras organizavo žurnalistams ir kelionių organizatoriams iš Latvijos pažintinį turą po Kauno rajoną. Šis turas yra 2014-2022 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LLI-474 „Gyvenimas prie upių: turizmo produktų kūrimas, remiantis ankstesne ir dabartine Baltijos šalių istorija“ sudėtinė dalis. Pagrindinis projekto tikslas yra skatinti turizmo plėtrą, pagrįstą istoriniu, gamtos ir kultūros paveldu, kurie yra susiję su gyvenimu prie upių.
Projektą įgyvendina Latvijos Aizkrauklės savivaldybė, Kauno rajono savivaldybė, Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras (TVIC).
Svečiai buvo svetingai sutikti pačiame gražiausiame Kauno rajone – Raudondvario dvare. Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Raminta Popovienė pasveikino visus infoturo dalyvius atvykus į Kauno rajoną ir pristatė pagrindinius lankytinus objektus. Raudondvario dvaro pilyje Renesanso dama pravedė teatralizuotą ekskursiją, o dvaro kuchmistrai Oranžerijos restorane pavaišino svečius gardžiais pietumis.
Apžiūrėję Raudondvario dvaro architektūros ansamblį, svečiai susėdo į autobusą ir nuvažiavo į kurortinėje teritorijoje esančią Kulautuvą. Vienas šio miestelio traukos centrų – mineralinio vandens biuvetė – įrengtas pasinaudojus Europos regioninės plėtros fondo ir Kauno rajono savivaldybės lėšomis.
Lydimi Kauno rajono TVIC direktorės pavaduotojos Ingos Sutkuvienės ir Kauno rajono Ekonomikos skyriaus vedėjo pavaduotojos Dovilės Bartašiūnaitės, latviai apžiūrėjo kuriamą infrastruktūrą ir pražygiavo Dievų ir deivių slėniu.
Vilkijoje istorijos žinovas Kęstutis Markevičius pakvietė svečius į Šv. Jurgio bažnyčią, pasakojo dramatišką šventovės statybų istoriją, supažindino su unikaliu meno kūriniu – Vilkijos miesto žemėlapiu ir parodė Vilkijos atodangą, nuo kurios atsiveria nuostabi Nemuno upės panorama.
Kauno rajono TVIC turizmo specialistė Aistė Medikienė Louiso Armstrongo aikštėje papasakojo apie Vilkijos mieste kadaise gyvenusių džiazo legendos Louiso Armstrongo įtėvių Tilės ir Leibos Karnovskių pėdsakus bei apie vienintelį Lietuvoje per Nemuno upę keliantį motorinį lyninį keltą „Vilkynė“.
Zapyškyje svečiai aplankė Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kurioje kultūrinių veiklų koordinatorė ir organizatorė Vytautė Šapokaitė-Samulėnienė supažindino infoturo dalyvius su unikalia bažnyčios atsiradimo ir gyvavimo istorija, papasakojo apie archeologų atrastus „lobius“, besislėpusius bažnytėlės teritorijoje daugelį metų, paneigtus mitus ir atskleistas paslaptis. Taip pat svečiai apžiūrėjo neseniai krantinėje prisišvartavusią žemkasę „Nemuno 7“, kuri dabar tarnauja kultūrai ir simbolizuoja tvarumą.
Iš Zapyškio visi dalyviai plaukė moderniu Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centro laivu „Zapyškis“ į Kačerginę.
Kačerginėje svečius pasitiko tarpukario kurorto damos – gidė Lina Sinkevičienė ir Kačerginės seniūnė Aistė Ivanovaitė-Petraitienė, kurios supažindino su didinga Kačerginės kurorto istorija bei rekonstruota Šaltinio aikšte, žaliuojančiu Liepų parku bei gatvės meno kūriniu „Pertraukti gyvenimai“. Svečiai buvo gardžiai pamaitinti Kačerginės kavinėje „Kačerga“.
Netrukus į analogišką ekskursiją Latvijoje bus pakviesti Lietuvos žiniasklaidos atstovai. Tokie informaciniai turai padeda geriau pažinti kaimynus ir populiarinti įdomias, bet dar nepakankami gerai žinomas vietas.
Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą, už kurio turinį atsako Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centras. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad straipsnis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.
Apie Kauno rajoną rašo Latvijos spaudoje:
Aizkrauklės savivaldybės svetainėje
"Bauskas Dzive" laikraštyje ir svetainėje
"Staburags" laikraštyje ir svetainėje